Akcja RE!GENERACJA

Od kilku lat firma Tetra Pak współpracuje z miastami realizując działania edukacyjne zmierzające do podniesienia poziomu zbiórki i recyklingu kartonów po płynnej żywności. Dotychczasowe akcje miały formę piknikową – były to spotkania z mieszkańcami, wypełnione atrakcjami dla dzieci, młodzieży i dorosłych. W okresie pandemii Covid – 19 część działań realizujemy w bezpiecznej formule, bez konieczności większych zgromadzeń. W bieżącym projekcie przygotowaliśmy dla uczestniczących w nim miast materiały edukacyjne oraz konkurs dla szkół i mieszkańców. Dodatkowo, miasta biorące udział w projekcie konkurują między sobą w zakresie uzyskanego wskaźnika recyklingu kartonów po płynnej żywności.

Tetra Pak organizatorem akcji

Firma Tetra Pak podjęła się zorganizowania kampanii, która wspiera recykling i selektywną zbiórkę surowców, w tym kartonów po płynnej żywności.

Ilość odpadów na świecie rośnie bardzo szybko

Większość z nich mogłaby zostać przetworzona. Jednak segregacja śmieci w gospodarstwach domowych nadal nie przebiega sprawnie, przez co surowce, które mogłyby być poddane recyklingowi często są słabej jakości.

Działania w całej Polsce

Akcja jest ogólnopolska, przyłączyło się do niej wiele Miast Partnerskich gdzie realizowana jest w szerszym zakresie.

W ramach kampanii Re!Generacja odbywają się działania edukacyjne w różnych mediach

Możecie obejrzeć spoty, pobrać materiały edukacyjne z naszej strony lub wziąć udział w konkursie – Grze miejskiej.

Partnerzy: