Woda w kartonie na pokładach PLL LOT

Polskie Linie Lotnicze LOT, które przewożą około 10 mln pasażerów rocznie, skorzystały z wygodnego rozwiązania, jakim jest woda niegazowana w opakowaniu Tetra Prisma® Aseptic 330 Square.

Pojemność 330 ml spełnia swoją funkcję przy ograniczonej przestrzeni magazynowej na pokładach samolotów. Jednoporcjowe opakowanie z atrakcyjnym, minimalistycznym brandingiem PLL LOT i szczelnym zamknięciem pozwala uniknąć rozlania i jest wygodne dla pasażerów, którzy mogą wypić wodę na pokładzie lub zabrać ją ze sobą.

Zamiana materiału opakowania na takie, które nie zawiera w składzie polichlorku winylu (PVC) to jedno z wielu działań PLL LOT ograniczające ilość plastiku na pokładach samolotów.

PLL LOT w ramach strategii zrównoważonego rozwoju dąży do tego, aby do roku 2025 wszystkie opakowania dystrybuowane na pokładach w 100% nadawały się do recyclingu.

Wielkie dzieła na małym kartonie Muzeum Narodowego w Krakowie

„Dama z Gronostajem” Leonarda da Vinci, „Uczta u Wierzynka” Bronisława Abramowicza oraz „Czerwona parasolka” Józefa Mehoffera w niecodziennej odsłonie znalazły się na opakowaniach Muzeum Narodowego w Krakowie. W ramach kampanii promocyjnej MNK postanowiło zaprosić odbiorców do wspólnej zabawy pt. „Znajdź różnicę”. Na froncie każdego opakowania znalazły się oryginalne dzieła, zaś na tylnej ściance zestawiono dwa obrazy – jeden oryginalny, a drugi przerobiony tak, aby użytkownik mógł poszukać różnic między nimi.

Kreatywna kampania MNK ma na celu zwrócić uwagę konsumentów – to świetny przykład na wykorzystanie możliwości promocyjnych, jakie niesie ze sobą zadruk 360°. Woda niegazowana w opakowaniu Tetra Prisma® Aseptic 330 Square z nakrętką z surowców pochodzenia roślinnego stała się bardzo dobrym nośnikiem informacji marketingowej.

Cele zrównoważonego rozwoju Grupy MTP na opakowaniu kartonowym Tetra Pak

Międzynarodowe Targi Poznańskie, będące częścią Grupy MTP, zdecydowały się na współpracę promocyjną, poznając skład opakowania Tetra Prisma® Aseptic 330 Square – w 72% powstającego z surowców pochodzenia roślinnego, z nakrętką powstającą z trzciny cukrowej, a także zmniejszonym o 17% śladem węglowym1.

Grupa MTP promuje swoje komunikaty środowiskowe, które zachęcają do redukcji emisji CO2, uświadamiając, jak ważne są działania w zakresie ochrony środowiska. Bardziej zrównoważone opakowanie kartonowe na żywność płynną pomogło podkreślić te komunikaty, a jednocześnie sprawdza się jako sampling na wydarzeniach branżowych, jak i konsumenckich.

1 źródło: Badanie LCA (Life Cycle Assessment), przeprowadzone przez Institut fur Energie und Umweltforschung Heidelberg na zlecenie Tetra Pak, 2020

Food Forum w centrum zainteresowania

Wydawnictwo Forum Media wykorzystało opakowanie kartonowe Tetra Prisma® Aseptic 330 Square, by promować jeden ze swoich tytułów – Food Forum, skierowany do dietetyków i specjalistów ds. żywienia. Obrandowany w ten sposób produkt przykuwa uwagę, budując jednocześnie świadomość marki.

Wydawnictwo Forum Media zwróciło także uwagę na właściwości zdrowotne wody niegazowanej, zamkniętej w szczelnym, kartonowym opakowaniu. Tetra Pak współpracuje z wieloma producentami wody, jednak za każdym razem jej jakość jest na wysokim poziomie – co zachęciło Forum Media do współpracy. Wydawnictwo organizuje wiele wydarzeń skierowanych do specjalistów z branży dietetycznej i medycznej, więc woda w opakowaniu kartonowym sprawdza się jako obrandowany element poczęstunku lub sampling.

Poznaj naszą wodę Dana!

Naturalna woda mineralna w Tetra Prisma® Aseptic jest odpowiedzią na trendy konsumenckie na całym świecie. „Nasze innowacyjne opakowanie to nowość
w branży pakowanej wody – stale poszerzamy nasze portfolio dzięki Tetra Pak”.

Opakowanie wody mineralnej Dana to nowość na rynku, która spotkała się
z pozytywnym przyjęciem sprzedawców. Jest lekkie i łatwe w transporcie, co wyróżnia produkt spośród innych na półce.

​„Ponadto, dzięki surowcom pochodzenia roślinnego i certyfikacji Forest Stewardship Council® gwarantującej, że celuloza we wszystkich certyfikowanych opakowań pochodzi z dobrze zarządzanych lasów i innych źródeł odnawialnych, jesteśmy coraz bliżej osiągnięcia naszych celów w zakresie zrównoważonego rozwoju” – mówi kierownik Dana, Pan Franc Frelih.

Poznaj Global Hydrate!

Ta woda pochodzi ze studni, z której pozyskiwano pierwszą wodę mineralną produkowaną w Irlandii. To jedno z najczystszych naturalnych źródeł na świecie. Źródło Global Hydrate wygrało siedem międzynarodowych złotych medali za smak
i doskonałość. Zostały one przyznane podczas ślepych prób przeprowadzonych przez The British Bottlers Institute.

Borrisoleigh Bottling Ltd zamyka swoje produkty w opakowaniach Tetra Top®
o pojemności 500 i 330 ml pod markami Global Hydrate® oraz Captain Hydrate®. Świadczy również usługi związane z pakowaniem dla tych firm, które chcą zaoferować klientom taki sam typ opakowań.
„Nasza woda pochodzi z wielokrotnie nagradzanego źródła. Pragniemy dostarczać naszym klientom produkty, z którymi chcieliby być kojarzeni. Dokładnie to udało nam się osiągnąć inwestując w linię Tetra Top®. Pozwala ona zamykać wyśmienitą wodę
w opakowaniu, które wyznacza standardy w branży dzięki zawartości 88% surowców pochodzenia roślinnego. Opakowanie jest wykonane w większości z kartonu oraz tworzyw sztucznych na bazie trzciny cukrowej, pozyskanych z odpowiedzialnie zarządzanych źródeł.

Oprócz zalet związanych z ochroną środowiska, opakowania te pozwalają na zwiększenie przestrzeni, którą nasi projektanci mogą wykorzystać do zakomunikowania dowolnego przekazu. Od samego początku spotykamy się
z mnóstwem pozytywnych reakcji ze strony naszych konsumentów. Zwracają oni uwagę na wiele zalet tego opakowania, o których nawet nie pomyśleliśmy podczas pierwszej analizy tej inwestycji. Są to: łatwość spożywania dzięki większemu otworowi, lepsza zdolność do utrzymywania niższej temperatury w porównaniu do plastikowych butelek, itd. Tego typu informacja zwrotna od klienta jest szczególnie satysfakcjonująca i potwierdza, że opakowanie to powinno wejść do głównego nurtu w branży.”

Dermot Honan

CEO Borrisoleigh Bottling Ltd

Poznaj markę Christinen!

Oto marka Christinen należąca do Gehring Bunte, która wybrała opakowania Tetra Pak® na wodę mineralną niegazowaną oraz na wodę dla dzieci pakowane w Tetra Prisma® Aseptic 500 Square. Firma ta sprzedaje również wodę dla dzieci w bardziej klasycznych, kwadratowych opakowaniach Tetra Brik® Aseptic o pojemności 1 litra.

Opakowanie daje możliwość zadrukowania całej jego powierzchni, co pozwala na umieszczenie na nim projektu nawiązującego do zawartości, czyli wody mineralnej,
a także firmowego brandingu. Błyszczące wykończenie nadaje mu świeżego
i nowoczesnego wyglądu premium. Przedstawione tutaj opakowanie jednoporcjowe posiada ergonomiczny kształt, który sprawia, że jest ono bardziej poręczne.
„Tetra Pak odpowiada na potrzebę dostarczania nowoczesnych i zrównoważonych opakowań na napoje.

Trwałość, możliwość ponownego zamknięcia oraz niska waga odpowiadają na potrzeby naszych klientów, dla których ważna jest wygoda.”

Managing Director
Guido Grebe

Poznaj Stiftsquelle!

W roku 2019 ich marka Landpark, sprzedająca zwykłą i smakową wodę
w opakowaniach Tetra Pak®, otrzymała nagrodę Vending Star za wygodę użytkowania. W tym samym roku marka wygrała także Global Bottled Water Award
w kategorii Najlepsze Opakowanie Kartonowe!

Od tamtej pory Landpark korzysta wyłącznie z opakowań Tetra Pak® bazujących na surowcach pochodzenia roślinnego i była pierwszą marką w Niemczech, która użyła logo Carbon Trust. To ważny krok dla Stiftsquelle i jeszcze ważniejszy dla środowiska.

Marka Landpark niedawno rozszerzyła ofertę swoich produktów, wprowadzając nowe smaki, takie jak jabłko, granat i acai.
„W Stiftsquelle poważnie traktujemy nasze zaangażowanie na rzecz bardziej zrównoważonej przyszłości. Jest to widoczne we wszystkim, co robimy. I tak na przykład, myjemy nasze ciężarówki wykorzystując deszczówkę, a nasi pracownicy jeżdżą samochodami elektrycznymi.

Partnerstwo z Tetra Pak® idealnie wpisuje się w naszą filozofię oraz dążenie do jeszcze wyższego poziomu zrównoważenia w każdym aspekcie naszej działalności. Ta droga rozpoczyna się już w momencie wyboru opakowań na nasze napoje”.

Właściciel Stiftquelle
Michael Brodmann

Poznaj ÖselBirch!

Marka zdecydowała się na opakowania Tetra Pak®, ponieważ chciała być bardziej zauważalna. Wykorzystuje całą powierzchnię opakowania w celu opowiedzenia swojej historii. Oferuje klientom ciekawy napój sporządzony z wody brzozowej, który jest lekko słodkawy, niskokaloryczny oraz wyjątkowo bogaty w magnez, mangan
i antyoksydanty. Uważa się, że te składniki poprawiają kondycję skóry i włosów.

Przedstawione tutaj napoje, Woda Brzozowa 100% oraz Woda Brzozowa z dodatkiem szakłaka nordyckiego i egzotycznego ananasa, pakowane są w Tetra Prisma® Aseptic 330 Square, wykonany głównie z surowców pochodzenia roślinnego oraz posiadający ergonomiczny otwór do picia (również wykonany w większości z surowców pochodzenia roślinnego).

Opakowanie opowiadające historię

Projekt wykorzystuje karton Craft w celu uzyskania naturalnego wyglądu oraz wyróżnienia się pośród innych opakowań na półce sklepowej. Poza tym, dzięki kreatywnej infografice umieszczonej z tyłu opakowania, ÖselBirch opowiada swoim konsumentom historię marki. Skanując dynamiczny kod QR, konsumenci mają możliwość uzyskania dodatkowych informacji na temat zrównoważonego środowiskowo charakteru marki oraz mogą wejść w dodatkową interakcję
z firmą poprzez akcje promocyjne.

Opakowanie wykonane jest głównie z surowców pochodzenia roślinnego, a zawarty
w nim karton posiada certyfikat FSC®. Dzięki temu, że nakrętka wykonana jest
z plastiku, do produkcji którego wykorzystano trzcinę cukrową, ślad węglowy opakowania został obniżony o 20%. Wszystko to poświadczone jest certyfikatem Carbon Trust.
„ÖselBirch to zdrowa woda brzozowa z Estonii. Zamieniliśmy opakowanie na Tetra Pak®, ponieważ woda brzozowa to produkt, który wymaga wyjaśnienia, a na opakowaniu Tetra Pak znajduje się wystarczająco dużo miejsca, by to zrobić. Przedstawiamy w sposób graficzny, skąd bierze się ta woda, opowiadamy o naszej tradycji i osobie, która nas zainspirowała, czyli naszej babci! To, co nie zmieści się na opakowaniu, możemy pokazać za pomocą dynamicznego kodu QR. Nowe opakowanie otworzyło nam wreszcie drzwi do niemieckiego rynku!

Równie ważne jest dla nas zrównoważenie środowiskowe. Nasze nowe opakowania są przyjazne dla środowiska i ograniczają w znacznym stopniu emisje CO2 w całym cyklu życia produktu. Tetra Pak spełniła wiele z naszych oczekiwań. Dzięki temu zyskaliśmy opakowanie, które można zabrać ze sobą, jest przyjazne dla środowiska, dobrze wygląda i komunikuje wszystko to, co ważne dla konsumentów”.

Współzałożyciel
Anne-Liis Theisen
Tetra Prisma® Aseptic

Obrandowane dzieło sztuki

Muzeum Thyssen w Madrycie ma do zaoferowania zwiedzającym wodę
w opakowaniu Tetra Prisma® Aseptic. Nie tylko, gasi ona pragnienie turystów, ale także staje się przedmiotem kolekcjonerskim lub pamiątką, którą wielu z nich zabiera ze sobą do domu.

Muzeum umieszcza na kartonie swój przekaz i branding, wykorzystując w pełni możliwości, jakie daje nasza produkcja niskonakładowa oraz fakt, że w przypadku tego formatu możemy drukować do sześciu różnych projektów jednocześnie.

Projekty, z których każdy przedstawia sławne obrazy namalowane przez takich artystów jak Wellflet, Van Gogh, Canaletto czy Sonia Delaunay, mogą być nadrukowane na całej powierzchni opakowania, w pełni wykorzystując dostępną przestrzeń. Inne rodzaje opakowań nie dają takiej możliwości.