Grupa Tetra Laval przekazuje ponad 1,5 mln złotych na walkę ze skutkami COVID-19

Globalna pandemia związana z rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-CoV-2 postawiła przed każdym z nas nowe, nieznane wcześniej wyzwania. Jesteśmy głęboko zaniepokojeni problemami wszystkich osób dotkniętych tą sytuacją.

Aby wesprzeć Polskę w tym niespotykanym jak dotąd kryzysie, firmy Tetra Pak, Sidel i DeLaval (Grupa Tetra Laval) przekażą ponad 1 500 000 zł na rzecz trzech placówek walczących ze skutkami COVID-19:

  • Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala Dziecięcego im. prof. dr Stanisława Popowskiego w Olsztynie;
  • Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego;
  • Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. J. Gromkowskiego we Wrocławiu.

Każdy ze szpitali otrzyma ponad pół miliona złotych w celu wsparcia funkcjonowania systemu opieki zdrowotnej i zminimalizowania konsekwencji wybuchu choroby COVID-19 w Polsce. Pieniądze zostaną wykorzystane na pomoc służbie zdrowia, w tym między innymi doposażenie wymienionych ośrodków medycznych w niezbędny sprzęt, środki ochrony indywidualnej oraz preparaty dezynfekcyjne.

Powyższa kwota stanowi część globalnej darowizny Grupy Tetra Laval w wysokości 10 mln EUR na wsparcie globalnej pomocy humanitarnej w związku z pandemią COVID-19.

Pozostajemy w pełni zaangażowani w zapewnienie stałego łańcucha dostaw żywności w Polsce, przy jednoczesnym utrzymaniu odpowiednich zasad gwarantujących zdrowie i bezpieczeństwo naszych pracowników oraz wszystkich osób związanych z naszą działalnością.

Jesteśmy też niezmiernie wdzięczni naszym pracownikom, klientom oraz partnerom za ich nieustający wkład w tych trudnych chwilach i jednocześnie chcemy obiecać nasze pełne wsparcie dla rządu, przemysłu i społeczności w radzeniu sobie z tą niecodzienną sytuacją.

O Sidel

Sidel jest wiodącym dostawcą rozwiązań w zakresie sprzętu i usług do pakowania napojów, żywności, artykułów gospodarstwa domowego i produktów higieny osobistej w opakowaniach PET, puszkach, szkle i innych materiałach.

Mamy prawie 170 lat doświadczenia i ponad 40 000 maszyn znajdujących się w ponad 190 krajach. Nasze działanie jest skoncentrowane na tworzeniu fabryk przyszłości dzięki zaawansowanym systemom, inżynierii liniowej i innowacjom. Ponad 5 500 pracowników na całym świecie z pasją dostarcza rozwiązania, które spełniają potrzeby klientów i zwiększają wydajność ich linii, produktów i firm.

Zapewnienie tego poziomu wydajności wymaga znaczącej elastyczności. Niezmiennie udowadniamy, że rozumiemy zmieniające się wyzwania naszych klientów i zobowiązujemy się do spełniania ich wyjątkowych celów w zakresie wydajności i zrównoważonego rozwoju. Robimy to poprzez dialog i zrozumienie potrzeb ich rynków, produkcji i łańcuchów wartości. Wykorzystujemy naszą solidną wiedzę techniczną i inteligentną analitykę danych, aby zapewnić pełen potencjał produktywności. Nazywamy to wydajnością poprzez zrozumienie.

Więcej informacji znajduje się na stronie www.sidel.com.

O DeLaval

Naszą wizją jest umożliwienie zrównoważonej produkcji żywności. Jako firma innowacyjna stale pracujemy wspierając naszych klientów, producentów mleka, dostarczając im najlepsze rozwiązania i sprzęt udojowy.

Dzisiaj DeLaval zatrudnia około 4500 profesjonalistów i działa na ponad 100 rynkach świata. DeLaval jest częścią Tetra Laval Group.

Dowiedz się więcej na www.delaval.com lub www.delavalcorporate.com