Tetra Pak zarejestrował oddział w Polsce 29 marca 1990 roku. Pierwsza linia opakowaniowa Tetra Pak ruszyła jednak już rok wcześniej w zakładach Hortexu w Przysusze. W krótkim czasie firma Tetra Pak stała się liderem wśród producentów opakowań w Polsce, przyczyniając się do rozwoju nowych segmentów rynku produktów spożywczych, takich jak mleko UHT czy 100% soki owocowe.
W Polsce działa już ponad 100 linii pakujących wyprodukowanych przez Tetra Pak. Od roku 1993 dostarczamy kompletne linie technologiczne do produkcji mleka, przetworów mlecznych, soków i napojów owocowych i warzywnych oraz przetworów owocowo-warzywnych.
Tetra Pak dostarcza także bogaty asortyment tzw. kluczowych komponentów dla przemysłu spożywczego, tj. maszyn i urządzeń niewspółpracujących bezpośrednio z maszynami pakującymi (np.: wirówki, homogenizatory, wymienniki ciepła, urządzenia do standaryzacji tłuszczu, linie pasteryzujące, linie UHT, urządzenia serowarskie, moduły filtracyjne, instalacje do produkcji lodów, urządzenia do produkcji deserów, przerobu płynnej masy jajowej, serwatki i inne).
W ofercie firmy znajdują się także usługi świadczone przez Serwis Techniczny w tym umowy serwisowe Tetra PlantCare™ oraz Program Przeglądów Prewencyjnych, poprzez które Tetra Pak wprowadza rozwiązania planowanego serwisu prewencyjnego, usprawniającego procesy technologiczne w zakładach produkujących płynną żywność.
Polscy klienci cenią Tetra Pak za umiejętność dostosowania się do lokalnego rynku i solidność. Dostarczamy urządzenia w wyznaczonym terminie, w ramach ustalonych budżetów i zgodnie z wyznaczonymi warunkami technicznymi. Oferujemy naszym klientom unikalne kompleksowe rozwiązania – od wstępnego przetwarzania mleka i owoców, aż po pakowanie jednostkowe i zbiorcze, a także współpracę w zakresie działań marketingowych, usług finansowych i technicznych. Dzięki oferowanym w ramach najlepszych dostępnych technologii rozwiązaniom systemowym w dziedzinie projektowania, konstruowania i instalowania kompletnych linii przetwórczych i pakujących możemy zapewnić ich najwyższą jakość i funkcjonalność.
Bierzemy czynny udział w tworzeniu nowych produktów i współtworzymy sukcesy rynkowe naszych klientów.
Firma Tetra Pak od wielu lat współpracuje z Uniwersytetem Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie, a od 1998 r. funduje doroczną nagrodę pieniężną dla najlepszego absolwenta Wydziału Nauki o Żywności tej uczelni. Nagroda ta jest doskonałą motywacją dla studentów – przyszłych liderów przemysłu spożywczego - do pogłębiania wiedzy i uzyskiwania jak najlepszych wyników nauce.
Program „Mleko z klasą" to wspólna inicjatywa polskich producentów mleka oraz firmy Tetra Pak, mająca na celu stworzenie zdrowego nawyku codziennego picia mleka przez dzieci w Polsce. Inicjatywa „Mleko z klasą" jest oparta na programie dopłat unijnych do mleka szkolnego, za który odpowiedzialna jest Agencja Rynku Rolnego, wykracza jednak poza jego ramy pod względem zakresu działań. Zadaniem programu jest zachęcenie dzieci do picia mleka poprzez zabawę i szereg aktywności edukacyjnych, są to m.in. konkursy dla dzieci oraz szkół, programy edukacyjne oraz działania skierowane do mediów. Mleko to najbardziej wszechstronny, pod względem wartości odżywczej, składnik codziennej diety człowieka. Zawiera znaczne ilości witaminy A, D oraz witamin z grupy B, jak również cenne białka. Ale przede wszystkim stanowi najważniejsze, najtańsze i ogólnodostępne źródło łatwo przyswajalnego wapnia. Jest szczególnie ważne w diecie dzieci i młodzieży, ponieważ ma, podobnie jak inne produkty mleczne, kluczowe znaczenie w ich właściwym rozwoju fizycznym i umysłowym.
Zapewnienie spożycia mleka na odpowiednim poziomie jest bardzo istotne także z powodu wysokiego wskaźnika zapadalności na osteoporozę w Polsce; choroby spowodowanej głównie przez niedobór wapnia w diecie. W tej chwili Polska znajduje się na jednym z ostatnich miejsc w Europie pod względem konsumpcji mleka, a dalszy spadek jego spożycia będzie mieć negatywne konsekwencje zdrowotne dla społeczeństwa.
Zarówno dobre, jak i złe nawyki żywieniowe kształtują się z reguły jeszcze w dzieciństwie. W tej sytuacji konieczne jest podjęcie działań przez przemysł mleczarski, lekarzy, nauczycieli i przede wszystkim przez rodziców, aby promować zdrowy tryb życia i odpowiednią dietę (dwie szklanki mleka dziennie, jako dodatek do innego nabiału, zapewniają organizmowi potrzebną mu dawkę wapnia i witamin).